<---------------------------------------- A rockbook.hu interjúja:
RB.: - Legjobb barátoddal, Tóth Lacival (289 x válogatott vízilabdás, 3 x olimpikon), az ország legnagyobb Frank Zappa rajongói, vagy inkább fanatikusai közé tartoztok. Mi az, ami ennyire megfogott Zappa zenéjében?
K.Z.: - Mivel gyermekkorom óta versenyszerűen vízilabdáztam, a szentesi uszodában gyakorlatilag elkerülhetetlen volt a Frank Zappa zenéjével való „találkozás”, amit a nálam 4-5 évvel idősebb korosztály mutatott be, személy szerint Szénászky Gábor barátom. Zappa zenéje szerelem volt első hallásra, azóta is kedvenc előadóm. Első lemezem, amit hallottam tőle, a ’78-ban megjelent „Studio Tan”, című korong volt, amely egy 1974 és ’76 közötti felvételeket tartalmazó kiadvány. Megfogott benne az egyedisége, a progresszivitása, a dallamvilága és profizmusa.
RB.: - Szentesen elég nagy kultusz övezte Zappát abban az időben. Minek volt ez köszönhető?
K.Z.: - Az előbb említett szentesi vízilabda berkein belül gyorsan kézről-kézre járt a muzsika, ezáltal elég nagy rajongói bázisa alakult ki Zappának a csapattársaim és barátaim körében egyaránt.
RB.: - Sikerült-e eljutnod valaha kedvenc zenészed koncertjére?
K.Z.: - Sajnos a klasszikus értelemben vett nagykoncert soha nem adatott meg, viszont 1991-ben – a szovjet csapatok kivonulásának megünneplésének apropójából – Zappa a Budapesti Búcsú vendége volt, ahol június 30-án a magyar dzsesszlegendákkal jammelgetett a Tabánban. Közreműködött Babos Gyula (gitár), Szakcsi-Lakatos Béla (billentyű), Egri János (basszusgitár) és Kőszegi Imre (dob). Feledhetetlen élmény volt számomra, hogy személyesen is találkozhattam életem legnagyobb muzsikusával, akivel közös fotót is készíthettem…
RB.: - Hogy dolgoztad fel, hogy Zappa már nincs többé?
K.Z.: - Minden évben, december 21-én (Zappa születésnapján) összeülünk a rajongókkal/barátokkal Vásárhelyi Sanyi barátomnál, ahol egész este Zappáé a főszerep a CD és DVD lejátszóban. Ilyenkor természetesen koccintunk is a Mester emlékére.
RB.: - Zappa fia (Dweezil Zappa) 2006-ban úgy határozott, hogy tovább viszi apja örökségét és megalapította a Zappa Plays Zappa nevű formációt, amellyel világkörüli turnéra indult. Még ebben az évben, május 24-én hazánkba is eljutottak és a Petőfi Csarnokban adtak nagy sikerű koncertet. Erről a koncertről milyen emlékeid vannak?
K.Z. – Óriási örömmel fogadtuk a hírt, mikor meghallottuk, hogy a Zappa Plays Zappa formáció Budapestre érkezik olyan legendákkal, mint Terry Bozzio dobos, Napoleon Murphy Brock énekes-szaxofonos, valamint Steve Vai gitáros. Az élmény leírhatatlan volt! Elárulom, hogy előtte egy nappal Prágában játszott a csapat, ahol szintén tiszteletünket tettük barátaimmal. A pesti koncert végén közöltem Dweezillel, hogy 1991-ben találkoztam az édesapjával, aki kissé ledöbbenve, de mosolyogva megveregette a vállamat…
RB.: - 10 kedvenc előadód, albumod?
K.Z.: - Az első 10 kedvenc albumom az egyértelműen Frank Zappa, de a kedvedért kicsit megszínezem a listát:
1. Frank Zappa összes
2. Black Sabbath – Black Sabbath
3. Captain Beefheart – Mirror Man
4. AC/DC – Highway To Hell
5. Majsai Gábor – BaráTom Jones
6. Emerson, Lake & Palmer – Pictures At An Exhibition
7. King Crimson – Islands
8. Weather Report – 8:30
9. Colosseum – Colosseum Live
10. Mahavishnu Orchestra – Birds Of Fire
+ 1. Metallica – St. Anger
Itt meg kell említenem a Tankcsapdát is, akik az egyik kedvenceim a hazai rock bandák közül.