Gazdag válogatású, akusztikus-fókuszú varázslat - ld. a wikipédiát!
David Gilmour in Concert - 2001
2013.10.26. 21:24 mB
4 komment
Címkék: pink floyd popkult
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
mB · http://frankzappa.blog.hu/ 2013.10.27. 09:50:59
Nagyon nagy (és nagyon természetes) ötlet az akusztikus hangszerelés - mekkora bátorság és mekkora ötlet lett volna Pink Floydként ezzel visszatérni. Jegyeladások és teltházas stadionok ide vagy oda, azért ez a gigantománia kicsit beteg és bizonyításkényszeres és anyagias dolog - egy ilyen műsorral visszatérni vagy folytatni micsoda bravúros lépés lett volna akkor. Nem azt sugallta volna fogösszeszorítva, hogy "megmutatjuk hogy robbanunk ugyanolyan nagyot mint régen", hanem a "zenélni jó" alapüzenetét, az együttlét és a közös zene örömét - ahogy ez a koncert. Laza a hangszerelés, gazdag a dalválogatás - egy nagyon könnyű MOSOLY lengi át az egészet, a zene súlya ellenére mégis valami könnyedség, s a különös az, hogy a sokféle dal mind azonos nívóra emelkedik:a Syd Barrett szólószámok amellett hogy remekek, egy kedves biccentést is jelentenek, a Pink Floydok egy nagyon természetes kötődést, együvétartozást mutatnak, de milyen jól szólalnak itt meg az új számok is! Hangszerek halatszanak, szólamok (csodás unisonók), egymásra figyelések, együttlét: zene.
Ha ilyent kapok a Pink Floydtól 87-ben, kilencven-akárhányban, akkor azóta is könnyes szemekkel járkálnék.
(Ide tartozhat még a "zenészek szép megöregedése" téma - néhányaknak tényleg gyönyörűen, méltósággal sikerül: a korábban emlegetett Jethro Tull mellett nekem gyönyörű ahogy Sade viszonyul az idő műlásához és ahogy ez a hangszereléseiben, fellépéseiben megjelenik [talán nem sokan osztoznak ebbéli gondolatomban, de sok szempontból a Pink Floyd mellé tudom tenni a dolgait], más műfaj és aztán más felé is kanyarodtak, de szépnek találtam [és találom] a Metallica 1997-es Load lemezét, ami a korábbi "okosságok" után volt bátor lazának, kevesebb eszközűnek és nagyvonalúbbnak lenni - de itt említhető szintén a Jethro Tulltól a Thick as a Brik II., ahol ugye Anderson egy új, fiatal énekesre bízza a vezető szerep egy részét. Long live szép öregség!)
rensaman · http://www.rensaman.deviantart.com 2013.11.01. 10:38:12
A Little Light Music és a TAAB2 nekem is nagy kedvenceim, bár Anderson esetében furcsa a kettősség, miszerint zeneileg hihetelenül érett produkciókat hallunk, és az éneklést sem erőlteti, viszont a színpadi jelenléte továbbra is nagyon erőteljes, aktív. Nála is rengeteg önirónia is van a mozdulataiban és az átkötőszövegeiben, meg persze kell neki a szünet a koncertek közben, de tetszik, hogy egy kicsit megmaradt bohócnak. Too old to rock 'n roll, too young to die :)
Rátosi Milán · http://benwayrecords.blog.hu/ 2013.11.01. 13:39:31
rensaman · http://www.rensaman.deviantart.com 2013.11.15. 08:36:10
David Bowienak viszont kifejezetten jól áll a dal -- totál más karakterű hang mint Watersszé, de mégis remekül passzol: www.youtube.com/watch?v=FM0Pl80Zf00