1972 valamelyik estéjén Frank felhívott azzal, hogy menjek át hozzá és hogy otthon ne hagyjam a D trombitámat. Meg is jelentem a D-trombitával: ez volt a "Pixie trombita", ahogy Frank a kisebbeket hívta, mint a D és a pikolótrombita. Az állványon egy a gitárján komponált darab kottája, a címe "The Malcolm McNab" volt. Frank megkérdezte:
- El tudod játszani?
- Remélem - ennyi volt amit ki tudtam nyögni ahogy átfutottam az életemben addig látott legbonyolultabb kottát. Azt javasolta hogy a szólót tangó-ütemre játsszam. Átküzdöttem magam rajta amennyire első olvasásra tellett tőlem. Annyira izgatott volt én meg végig azt éreztem hogy elszúrom. (...) Nem tudtam hogy ezt később beépíti a Petit Wazoo-nál egy nagyobb darabba, a Farther O'Blivion-ba. Azt meg el se akartam elhinni mikor arra kért hogy táncoljak játék közben. Azt hiszem Bruce Fowler ezt kiválóan teljesítette aztán a turnén. (Information INK)
Az 1972-es verzió, a Bebop Tango 4:34-től...:
-------------
1973, Helsinki (Road Tapes #2) - A Bebop Tango 4:53-tól:
2007-07-02 12:36
Még 2006-ban jelent meg Malcolm McNab trombitás Exquisite című lemeze, amin Zappa Be-Bop Tangója olyan klasszikusok között kerül méltó helyére, mint Csajkovszkij vagy Bach. Beszélik, hogy a lemezen közreműködött Earle Dumler basszusoboán, Bruce Fowler harsonán, Ruth Underwood (!!!) marimbán és Vinnie Colaiuta (!!!) dobokon. (Forrás: United Mutations., pontos forrás: Mcnab interjú)
Amúgy a zenész honlapján a közreműködőkről megerősítést nem találtam, de hátha igaz - fent viszont a Bebop Tango, ami remekül szól - tessék letölteni/megvenni!
És hogy McNabet honnan ismerjük? Hát a Grand Wazoo, a Petit Wazoo és az Abnuceals Emuukha Electric Orchestra trombitása volt, játéka hallható a The Grand Wazoo (1972), a Studio Tan (1978), az Orchestral Favorites (1979), az Imaginary Diseases (2006) albumokon.
...és persze a Wazoo lemezen is, aminek a fülszövegéért is ő a felelős.
A fenti szólólemezről: